גני לוקסמבורג פריז – הכירו את הריאה הירוקה והפופולרית של פריז

גני לוקסמבורג (Jardin du Luxembourg) הם אחד ממתחמי התיירות הפופולריים והאהובים ביותר בפריז בקרב תיירים רבים מכל העולם כולל תיירים רבים מישראל. באתר טריפ אדווייזר למשל דורגו הגנים במקום החמישי מבין כ-3000 דברים לעשות בפריז.

הגנים ממוקמים ברובע השישי של פריז וסמוך לרובע הלטיני הפופולרי ומושכים אליהם מלבד התיירים הרבים, גם את המשפחות המקומיות עם הילדים שמוצאות שם פינה ירוקה ושלווה לנוח ולטייל בין השבילים, העצים, באגם המקסים שיושב במרכז הגנים וילדים משיטים בו סירות קטנות, וגם בין הפסלים המרהיבים הרבים, הפזורים להם ברחבי הפארק.

ארמון לוקסמבורג
ארמון לוקסמבורג

המתחם הכללי של גני לוקסמבורג מורכב למעשה משני גנים שונים – הגנים האנגלים והגנים הצרפתים וכולל גם את ארמון לוקסמבורג המרשים המתפקד כבית הסנאט של צרפת ואת מוזיאון לוקסמבורג שידוע בזכות התערוכות המתחלפות האיכותיות שלו. הגנים ושאר המונומנטים במתחם, מלאים באנשים בכל שעות יום ובעיקר בסופי השבוע בימי שבת וראשון.

למרות שגני לוקסמבורג יושבים בלב פריז, הם עדיין מציעים הפוגה קלה ושלווה מהעיר הסואנת ומפאת הקירבה לאטרקציות הרבות בעיר, מטיילים רבים בוחרים לשלב את הביקור בהם כחלק ממסלול טיול בפנתאון הפופולרי, תיאטרון אודאון או הסורבון. בנוסף, מוזיאונים רבים כגון מוזיאון קירי, מוזיאון זאדקין, מוזיאון קלוני ועוד.

גני לוקסמבורג בפריז
גני לוקסמבורג בפריז

איך מגיעים ונכנסים לגני לקוסמבורג בפריז?

הכניסה לגנים היא ללא תשלום, אך יש להגיע בשעות הפעילות. הגנים נפתחים החל משעות הבוקר המוקדמות ונסגרים כשעה לפני שעת השקיעה. ניתן למצוא את שעות הפעילות העדכניות באתר הרשמי של הגנים בעמוד הבא. גם הכניסה לארמון לוקסמבורג היא ללא תשלום אך המקום פתוח רק בימים מסויימים בלבד.

ישנן תחנות אוטובוס רבות מסביב לגנים וניתן להגיע די בקלות באמצעות קווי אוטובוס הרבים או במטרו בקווים 4 או 10, וגם באמצעות רכבת ה-RER (יש לרדת בתחנת "לוקסמבורג"). מומלץ בכל אופן, להיעזר באפליקציית המפות של גוגל.

טיפים על גני לוקסמבורג ממטיילים ישראלים שכבר ביקרו שם

  • "לא לפספס את מזרקת מדיצי' בגני לוקסמבורג ובעיקר את האגם המרכזי. במיוחד אם אתם עם ילדים".
  • "מקום מושלם לעצירת פיקניק בצהריים. זהו ההייד פארק של פריז. לא לפספס".
  • "ישנם מאפיות וקונדיטוריות (Patisserie) מעולות מסביב לפארק. קנו לכם כמה מאפים באחת מהן, ונוחו לשעה קלה בפארק".

כבר ביקרתם במקום? הגולשים שלנו ישמחו לשמוע את דעתכם. כתבו כאן:

כתובת האי-מייל לא תפורסם ולא ייעשה בה אף שימוש!