תחבורה באמסטרדם – המדריך השלם והמקיף ביותר ברשת

תחבורה באמסטרדם - המדריך השלם והמקיף ביותר ברשת

איך קונים כרטיס לחשמלית באמסטרדם וכמה זה עולה? מה העלות הממוצעת של מונית בעיר? איזה סוג שייט כדאי לבחור ומהי הדרך המשתלמת ביותר להתנייד שם? קבלו את המדריך לתחבורה באמסטרדם הטוב ביותר שתמצאו ברשת.

אמסטרדם נחשבת לעיר קלה וידידותית מאוד לתיירים כאשר אחת הסיבות המרכזיות לכך, היא התחבורה הציבורית המצויינת והמגוונת שהיא מציעה. גם אם אתם מתכננים טיול מקיף בעיר, אין צורך לשכור רכב פרטי ותוכלו להתנייד בקלות ובמהירות באמצעות האוטובוסים, הטראם, המטרו והרכבות הרבות שבעיר.

במדריך הבא, נסקור את כל האפשרויות של תחבורה באמסטרדם ונציג את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם להבין כיצד זה עובד, כמה זה עולה ואיך ואיפה קונים את הכרטיסים. אז בואו ונתחיל.

שימו לב: מדריך זה עוסק בתחבורה בתוך העיר אמסטרדם. אם אתם רוצים לברר על תחבורה מומלצת משדה התעופה סכיפהול למרכז העיר וחזור, קראו את המדריך שלנו בנושא בעמוד הבא.

המלצה: אם אתם מתכוונים לבקר בהרבה אטרקציות באמסטרדם בפרט ובהולנד בכלל, כדאי לשקול לרכוש את הכרטיס "I amsterdam" שעולה 60 יורו, וכולל כניסה חופשית לאינספור אטרקציות ברחבי אמסטרדם והולנד, כולל הידועות ביותר (מוזיאון ואן גוך, רייקסמוזיאום, מאדאם טוסו ועוד אטרקציות רבות). אם אתם מתכוונים לבקר בהרבה אטרקציות, הכרטיס בהחלט משתלם. פרטים נוספים, תוכלו למצוא באתר הבא.

רכיבה באופניים באמסטרדם

אופניים באמסטרדם

רכיבה באופניים – דרך מעולה להתנייד באמסטרדם

נתחיל עם אחד מאמצעי התחבורה הפופולריים ביותר באמסטרדם והם כמובן האופניים המפורסמות שאותם תוכלו לראות בכל פינה בעיר ובכל רגע נתון. תוכלו לשכור אופניים מחנויות השכרה ועמדות רבות המפוזרות ברחבי העיר או לחילופין להזמין באמצעות האינטרנט.

רכיבה באופניים באמסטרדם היא קלה ומהנה ביותר ותוכלו לחוות את העיר בצורה הטובה ביותר ולהרגיש כמו המקומיים. השכרת אופניים נעה בממוצע בין 10 ל-20 יורו ליום וככל שתשכירו את האופניים ליותר ימים, כך המחיר ליום יקטן. כמו כן, ישנם חניוני אופניים רבים המפוזרים ברחבי העיר ותוכלו להשתמש בהם כאשר אתם מעוניינים לבצע עצירה ולהמשיך לטייל רגלית.


אוטובוסים באמסטרדם

רשת התחבורה הציבורית של אמסטרדם מופעלת כעיקרון ע"י חברה אחת הנקראת "GVB" והיא אחראית על רוב האוטובוסים (וגם על כל הטראם והמטרו) בעיר. החברה מפעילה 42 מסלולים שונים של אוטובוסים בעיר הפועלים בכל יום בשבוע בין השעות 06:00 בבוקר ועד 00:30 בלילה. בנוסף ישנם גם קווי לילה הפועלים בין השעות 00:30 בלילה ועד 07:00 בבוקר.


טראם (חשמלית) ומטרו באמסטרדם

טראם באמסטרדם
כמו של ירושלים – הטראם של אמסטרדם

כאמור, חברת GVB היא האחראית לכל מערך התחבורה של אמסטרדם וביניהם גם הרכבת החשמלית הקלה (המכונה גם טראם) וגם הרכבת התחתית (מטרו) הנחשבת למהירה ביותר. החברה מפעילה 15 מסלולים שונים של טראם ו-4 מסלולים שונים של המטרו שבגדול מצליחים להגיע לרוב האיזורים בעיר ובמיוחד לאיזורים התיירותיים.

נסיעה בטראם נחשבת לפופולרית ולטובה ביותר באמסטרדם ואלא אם כן יש לכם סיבה ספציפית, רוב המומחים בעיר ימליצו לכם להשתמש בעיקר בטראם. בניגוד לאוטובוסים, הטראם עומדת בדרך כלל בזמנים ויותר קל להסתמך בה ולהתנייד בה.

תוכלו למצוא דלפקים ועמדות רבות של החברה הפזורות בעיר, ובה אפשרות לרכוש כרטיסים בודדים או כרטיסים יומיים וכן לקבל מפה מפורטת ובה פרטים כל כל קווי האוטובוסים, הרכבות והטראם ומסלולם.


מחיר כרטיסים לתחבורה ציבורית באמסטרדם

ישנן כמה אפשריות של רכישת כרטיסים לתחבורה הציבורית באמסטרדם. חלקן משתלמות יותר וחלקן משתלמות פחות. להלן כל האפשרויות:

מחיר נסיעה בודדת

המחיר הבסיסי עבור נסיעה בודדת בתחבורה הציבורית של אמסטרדם עומד על 3 יורו, והוא למעשה כפי שמיד תוכלו להבין, הדרך היקרה ביותר לנוע בעיר. כרטיס זה תקף לשעה אחת בלבד מזמן הרכישה. במהלך אותה שעה תוכלו להחליף בין הקווים השונים ללא הגבלה וללא תשלום נוסף. שימו לב: אם אתם מתכוונים לרכוש כרטיס באוטובוס עצמו, לא ניתן לשלם במזומן.

OV-chipkaart – כרטיס נטען (בדומה לרב-קו הישראלי)

בדומה לרב-קו הישראלי, חברת GVB מציעה כרטיס נטען הנקרא "OV-chipkaart" והוא מציע כרטיסייה על בסיס יומי. כפי שמיד תוכלו לראות, אם אתם מתכוונים להשתמש ביותר משתי נסיעות ביום בתחבורה באמסטרדם, כבר ישתלם לכם לרכוש את הכרטיס הזה במקום כרטיסים בודדים שיעלו לכם 9 יורו (3 נסיעות כפול 3 יורו).

הכרטיס עובד על בסיס יומי כאשר המחיר נע בצורה הבאה:

סוג כרטיס מחיר
כרטיס ליום אחד (24 שעות) 7.50 יורו
כרטיס ליומיים 12.50 יורו
כרטיס לשלושה ימים 17.50 יורו
כרטיס לארבעה ימים 22.50 יורו
כרטיס לחמישה ימים 27.50 יורו
כרטיס לשישה ימים 31.50 יורו
כרטיס לשבוע שלם 34.50 יורו

המחיר לילדים מעל גיל 4 ועד גיל 11 הוא 3.5 יורו ל-24 שעות. ילדים מתחת גיל 4 פטורים מכרטיס ויכולים לנסוע בחינם וילדים מעל גיל 11 נדרשים לשלם כרטיס כמו מבוגרים. הכרטיס הוא אישי וכל נוסע חייב לרכוש כרטיס לעצמו. בדומה לרכבת הקלה בירושלים למי שמכיר, בכל עלייה לרכבת החשמלית, לאוטובוס או למטרו, יש להעביר את הכרטיס במכונה כדי לתקפו, רק שכאן, שימו לב, יש צורך בהעברת הכרטיס גם ביציאה.

את הכרטיס "OV-chipkaart" ניתן לרכוש בשתי צורות – כרטיס אנונימי וכרטיס אישי. רוב התיירים בוחרים לרכוש את הכרטיס האנונימי כאשר במקרה הזה, אין צורך בהשארת פרטים אישיים והרכישה היא מהירה יותר. מכיוון שברוב המקרים, לא תצטרכו להשתמש שוב בכרטיס בזמן הקרוב, אין באמת סיבה להשקיע בכרטיס אישי. החיסרון היחיד בכרטיס האנונימי, הוא שבמקרה והכרטיס אובד, אין דרך לשחזר אותו וזה למעשה בדיוק כמו לאבד כסף מזומן.

ניתן לרכוש את הכרטיסים באחת מעמדות המכירה הפזורות וגם באמצעות האינטרנט. באתר "Tiqerts" המעולה והפופולרי מאוד בקרב המטיילים הישראלים למשל, ניתן לרכוש את הכרטיס באמצעות העמוד הבא. לאחר הרכישה, יש להגיע לאחד ממשרדי ה-GVB ולאסוף את הכרטיס משם. את כל הפרטים על נקודות המסירה, תוכלו למצוא באתר הנ"ל.

כרטיס I Amsterdam – העסקה המשתלמת ביותר עבור תיירים רבים

אפשרות נוספת, הנחשבת לפופולרית ולמשתלמת עבור תיירים רבים באמסטרדם היא רכישת הכרטיס I Amsterdam. כרטיס זה בראש ובראשונה, מאפשר לכם לנסוע חופשי וללא הגבלה בכל כלי התחבורה הציבורית באמסטרדם (טראם, מטרו או אוטובוס) אך כאן זה רק מתחיל. כרטיס זה יעניק לכם כניסה חינם גם לעשרות אטרקציות באמסטרדם, מתוכן גם כאלו ממש שוות כמו מוזיאון ואן גוך, מוזיאון רייקסמוזיאום, גן החיות ארטיס, מוזיאון הרמיטאז' ועוד מוזיאונים ומקומות רבים.

בנוסף, הכרטיס יעניק לכם שייט חינם של שעה בתעלות המקסימות של העיר שכנראה בכל מקרה הייתם עושים. תמחור הכרטיס עובד על בסיס יומי והוא נע בין 59 יורו ליום אחד (24 שעות) ועד ל-98 יורו לארבעה ימים (96 שעות). לסיכומו של עניין, אם אתם תיירים סטנדרטיים באמסטרדם שככל הנראה תבחרו לבקר בשניים או שלושה מוזיאונים ואטרקציות ותרצו להשתמש פה ושם בתחבורה הציבורית, אין ספק שזאת דרך כדאית ומשתלמת ביותר עבורכם.


נסיעה במונית באמסטרדם

מונית באמסטרדם

נסיעה במונית באמסטרדם, לא אמורה להיות מהמובילה בסדר העדיפויות שלכם בכל הקשור בהתניידות בעיר והטראם והמטרו צריכות ויכולות לספק את רוב התיירים באמסטרדם.

אך ישנם מקרים שבהם מונית תהיה הפתרון הטוב ביותר. כמו למשל בימים גשומים, בשעות הלילה, במקרים כשיש הרבה מאוד מזוודות או כשממהרים מאוד. כך או כך, ישנן מוניות רבות בעיר ותוכלו למצוא אחת די בקלות באמצעות אחת התחנות הפזורות ברחבי העיר המכונות Taxi Ranks (באמסטרדם פחות נהוג לעצור מונית באמצע הכביש) או להזמין בטלפון או באפליקצייה.

העלות הממוצעת למונית באמסטרדם בתוך העיר היא כ-10 יורו.


אוטובוס תיירים באמסטרדם – מתאים למי שמחפש סיור זריז

אם אתם מוגבלים בזמן או שאתם רוצים למצות את אמסטרדם ביום אחד, תוכלו לקחת את אחד מהאוטובוסים הרבים שמציעים סיור של כ-24 שעות המגיעים לכל האטרקציות המרכזיות של העיר ומציגים גם הדרכה קולית.

בעמוד הבא למשל, תוכלו להזמין אוטובוס כזה ב-21 יורו בלבד כאשר הכרטיס תקף ל-24 שעות. היתרון בכרטיס זה הוא שניתן להשתמש באוטובוס גם כהזדמנות לצפות בעיר במהלך הנסיעה, אך גם כהסעה לכל דבר בין האיזורים המרכזיים והאטרקציות הידועות בעיר.

האוטובוס עוצר ב-12 תחנות הממוקמות במיקומים מרכזיים בעיר ותוכלו לרדת בכל אחת מהן, לטייל ולהמשיך כשתחפצו. בכל רבע שעה יוצא אוטובוס חדש כך שתוכלו לעבור בין איזור לאיזור בקצב שלכם ובלי לחץ.


שייט תעלות באמסטרדם – אחת האטרקציות הפופולריות ביותר

שייט תעלות באמסטרדם

ולסיום, אטרקציה פופולרית מאוד באמסטרדם, שכמעט כל תייר המגיע לביקור בעיר בוחר לעשות, הוא קרוז בתעלות אמסטרדם העובר בתעלות הצרות שלה ומתחת לגשרים הרבים שפזורים בעיר. בדרך זו, ניתן לראות ולחוות את העיר מזויית אחרת ומהנה.

ישנם סוגים רבים של שייט שתוכלו לקחת וחברות שונות המציעות אפשרויות שונות. חלקן מציעות שילוב של שייט עם ארוחה, חלקן משלבות שייט עם ביקור באחד האטרקציות הידועות ואפשרויות נוספות. היכנסו לעמוד הבא כדי למצוא את אפשרויות שונות ומגוונות.

עוד מידע על אמסטרדם באתר "מטיילים בעולם"

  • כבר הזמנתם מלון? בואו לקרוא את המדריך הטוב ביותר שתמצאו ברשת ובו תוכלו לקרוא על מלונות מומלצים באמסטרדם לשנת 2023. כל האיזורים, המחירים, הביקורות וכו'. מדריך חובה!
  • אספנו לכם אטרקציות באמסטרדם שנחשבות לטובות ולמומלצות ביותר בעיר. מהן האטרקציות הפופולריות ביותר? מה המחירים? איך עוקפים את התורים? ואיפה קונים כרטיסים? בקיצור, לא לפספס!
  • מטיילים עם ילדים באמסטרדם? בואו לקרוא את המדריך המקיף ביותר ברשת שכתבנו באתר על אמסטרדם עם ילדים.
  • לא רק אמסטרדם: אספנו לכם טיולים מחוץ לאמסטרדם מומלצים ופופולריים של חברות הטיולים הטובות ביותר. הכינו את המצלמות!
  • הכנו לכם מדריך להתמצאות בשדה התעופה של אמסטרדם "סכיפהול". דרכי הגעה, הסעות, מחירים, מלונות מומלצים ועוד. שווה קריאה.
  • ריכזנו לכם רשימה מובחרת של סיורים וטיולים באמסטרדם מומלצים שיכירו לכם את העיר יותר טוב מכולם. שווה בדיקה!

כתבות נוספות בנושא שבטח יעניינו אותך

וכאן זה המקום להגיב ולשתף:

0 comments
Inline Feedbacks
View all comments

ברוכים הבאים לאתר "מטיילים בעולם"

כאן תמצאו את מדריכי התיירות הטובים והיעילים ביותר ברשת. בלי חפירות ובלי תוכן מיותר. רק מה שחשוב באמת!

מי אנחנו? ובכן, אתר "מטיילים בעולם" מורכב מצוות שלם של מטיילים וכותבים מנוסים ומקצועיים שהספיקו לבקר יחד במאות יעדים ואיזורים שונים ברחבי העולם והחליטו להעביר את הידע והנסיון שלהם, על גבי כתב באתר אחד ובצורה אחראית, מסודרת ומאורגנת.

חפשו באתר עכשיו

אנחנו גם בפייסבוק