טיול לסטונהנג' אנגליה 2018/2019- המדריך הטוב ביותר ברשת!

טיול לסטונהנג' אנגליה 2018/2019- המדריך הטוב ביותר ברשת!

איך כדאי להגיע לסטונהנג' מלונדון? האם כדאי לעשות זאת עם סיור מאורגן וכמה זה יעלה? איזה חברה כדאי להזמין? ומה בכלל אפשר לראות ולעשות שם? קבלו את המדריך הטוב ביותר ברשת לטיול יום בסטונהנג' אנגליה ל-2018/2019.

במרחק של כשעתיים נסיעה בלבד מלונדון נמצא לו האתר הפרהיסטורי המפורסם סטונהנג' (Stonehenge) הנחשב לאחד האתרים המופלאים ביותר עלי אדמות ואחד המקומות המתויירים ביותר בעולם. מטיילים ישראלים רבים המגיעים לחופשה בלונדון, בוחרים להקדיש יום אחד לסיור בסטונהנג' המוכר כאחד מאתרי המורשת העולמיים. חלק גדול מהמטיילים, אף מחבר זאת עם טיול לטירת ווינדזור ולמרחצאות הרומיים הממוקמים לא רחוק משם.

הסטונהנג' הוא אחד האתרים המוקדמים ביותר בעולם ומתוארך לתקופת המאה ה-31 לפני הספירה (מקביל פחות או יותר לתקופת בניית הפירמידות). האבנים הענקיות האלו, הממוקמות בצורה מעגלית מהוות עדות נוספת בקרב החוקרים ליכולות ולידע העצום באסטרונומיה שהיה לבני האדם הקדומים לפני אלפי שנים.

עד היום, אין תשובה או דעה ברורה בקרב החוקרים מהו ייעודו של המקום, כיצד הגיעו האבנים לשם ומה הייתה בדיוק מטרתם. המקום הפך לסמל תרבות אנגלי והוזכר באגדות פולקלור רבות כמו אגדת המלך ארתור ועוד.

מה אפשר לראות באתר הסטונהנג'?

ובכן, במקום ישנו מוזיאון מבקרים הנמצא במרחק הליכה (או נסיעה קצרה בשאטל) למעגל האבנים המפורסם אך גולת הכותרת בטיול, היא פשוט לראות מקרוב ובמרחק של כמעט נגיעה את האבנים המסתוריות והקדומות האלו ועל הדרך, ליהנות גם מהנוף הנפלא של הגבעות הירוקות והמקסימות של אנגליה.

האם הכניסה לסטונהנג' בתשלום?

הכניסה לאתר עצמו היא בתשלום אך ניתן אם מגיעים באופן עצמאי, להתקרב במידה מסויימת לאבנים בשביל ספיציפי ללא תשלום. היתרון בכניסה הרשמית ובתשלום לאתר, הוא המדריך הקולי שמקבלים ותורם הרבה לחוויה והקרבה המירבית לאבנים המפורסמות.

איך מגיעים לסטונהנג'?

אתר הסטונהנג' ממוקם במישור סולסברי, כ-8 ק"מ מהעיר סולסברי. המרחק מלונדון לסטונהנג' הוא כשעתיים נסיעה ברכבת או ברכב ולכן מטיילים רבים מגיעים אליו במסגרת טיול יום אחד מלונדון. ניתן להגיע לאתר עצמאית כמובן באמצעות התחבורה הציבורית אך רוב המטיילים בוחרים לעשות זאת באחד מהסיורים המאורגנים היוצאים מדי יום מלונדון וכוללים הסעה פרטית ישירה וכרטיס כניסה לאתר במחיר אחד.

איפה כדאי להזמין סיור לסטונהנג'?

ישנם אתרים וחברות רבות המציעות טיול מאורגן לסטונהנג' מלונדון. אחד הפופולריים והמומלצים ביותר, הוא טיול שמציעים באתר "Tiqets" המצוין והפופולרי מאוד בקרב המטיילים הישראלים. הטיול, שעלותו הוא 57 יורו לאדם, יוצא מתחנת הרכבת Victoria Coach Station בלונדון מדי יום ונמשך כולו כ-6 שעות.

הטיול כולל הסעה פרטית באוטובוס ממוזג ואת הכניסה לאתר הסטונהנג' הכוללת את המדריך הקולי. ניתן להזמין את הטיול באמצעות העמוד הבא שבאתר. ניתן גם לבטל את הטיול ללא תשלום עד 24 שעות לפני תאריך ההזמנה.

שילוב טיול בסטונהנג' עם טירת ווינסדור או המרחצאות הרומיים

מכיוון שהביקור בסטונהנג' אינו נמשך זמן רב ואפשר לסכם אותו בזמן קצר, מטיילים רבים בוחרים לנצל את יום היציאה מלונדון לביקור באתרים נוספים מחוץ לעיר כמו ביקור בטירת ווינסדור המרשימה או ביקור במרחצאות הרומיים המפורסמים. זה אמנם יוצא יום ארוך ואינטינסיבי במיוחד, אך אפשרי ובהחלט בר ביצוע.

ניתן למצוא בעמוד הבא באתר "Tiqets", טיול המשלב את סטונהנג' יחד עם ביקור במרחצאות הרומיים שעלותו היא 95 יורו וניתן למצוא גם באמצעות אתר ויאטור הידוע והותיק בעמוד הבא, טיול ב-105 יורו הכולל טיול ליום אחד לסטונהנג', טירת ווינסדור והמרחצאות הרומיים.

טיפים והמלצות לאתר הסטונהנג' ממטיילים ישראלים שכבר ביקרו במקום

  • "מקום מקסים ומרתק. היסטוריה והרבה עניין. בהחלט מעשיר את הטיול בלונדון. מומלץ!".
  • "כדאי מאוד לקחת טיול מאורגן שכולל גם הדרכה קולית כחלק מהטיול".
  • "הטיול של Tiqets הכי זול שמצאנו (57 יורו). נהג האוטובוס היה מקסים והסביר על הדרך את האתרים שרואים בנסיעה. ממליצה".

לקריאה נוספת על הסטונהנג'

טיול לסטונהנג' אנגליה 2018/2019- המדריך הטוב ביותר ברשת!
5 (100%) 1 vote

כבר ביקרתם במקום? נשמח לשמוע את דעתכם. כתבו כאן:

כתובת האי-מייל לא תפורסם ולא ייעשה בה אף שימוש!

דילוג לתוכן