Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

מגדל אייפל

המדריך השלם שאתם חייבים לקרוא!

אז מאיפה מתחילים?

מגדל אייפל מסעדה

3 הדרכים הפופולריות ביותר לבקר במגדל אייפל

ישנן כמה דרכים שונות כדי להיכנס ולבקר במגדל אייפל – אלו הם 3 האפשרויות הפופולריות ביותר בקרב המטיילים בפריז:

1. כניסה למגדל אייפל בלבד – זהו סוג הכרטיסים הפופולרי והנפוץ ביותר שרבים מהמטיילים בוחרים בו. מגדל אייפל מציע 2 נקודות תצפית שונות – תצפית בקומה ה-2 מגובה של 115 מטרים ותצפית מהקומה ה-3 (המכונה Summit) מגובה של 276 מטרים.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מחיר הכרטיס לקומה השנייה בלבד עומד על 11 יורו לעלייה במדרגות ו-18 יורו לעלייה במעלית. מחיר הכרטיס הכולל גם את קומה השלישית עומד על 22 יורו (עם עלייה במדרגות לקומה השנייה ועלייה במעלית לקומה השלישית), ו-29 יורו (לעלייה במעלית לשתי הקומות).

חשוב לדעת: אלו הם המחירים הרשמיים שנמכרים באתר הרשמי של מגדל אייפל והם גם הזולים ביותר שתמצאו. מה הבעיה? כמות הכרטיסים שמגדל אייפל מוכר באופן ישיר היא מוגבלת מאוד וברוב המקרים הכרטיסים פשוט נגמרים. הפתרון – רכישת כרטיסים מעט יקרים יותר (החל מ-34 יורו) מספקים רשמיים שעובדים עם מגדל אייפל, ומציעים כניסה מהירה וללא תורים בתאריך ובשעה שבחרתם. 

ספקים אלו מציעים הטבות נוספות תמורת התוספת במחיר וכוללים כניסה מהירה למגדל ועקיפת התורים (שיכולים לקחת יותר משעה המתנה), סיור מודרך והטבות נוספות. הספקים הפופולריים והאמינים ביותר בקרב המטיילים בפריז הם אתר "Tiqets" ואתר "Getyourguide". בהמשך העמוד נציג לכם את כל הפרטים המלאים על ספקים אלו.

2. כרטיס משולב למגדל אייפל ושייט על הסיין – עוד אפשרות נפוצה ופופולרית מאוד בקרב מטיילים רבים בפריז (ולטעמנו גם הטובה מכולן), היא רכישת כרטיסים משולבים למגדל אייפל ולשייט על הסיין של כשעה היוצא וחוזר ממש סמוך למגדל.

מחיר הכרטיסים לכרטיס המשולב עומד על 57 יורו בלבד וניתן להזמין אותם בעמוד הבא. כרטיס זה מציע כמה יתרונות ברורים ביותר:

 • הנחה וחיסכון משמעותי במחיר של 2 האטרקציות (חיסכון של לפחות 30 יורו בהזמנה ל-2 אנשים).
 • כניסה מהירה ועקיפת התורים למגדל אייפל ולשייט.
 • כניסה מובטחת למגדל אייפל בתאריך ובשעה שנוחים לכם.
אם בכל מקרה אתם מתכננים לקחת גם שייט על הסיין, זאת ללא ספק האופציה הטובה ביותר עבורכם ולא סתם כרטיס זה נחשב לאחד הכרטיסים הפופולריים ביותר בקרב מטיילים רבים בפריז.

3. כניסה למסעדת מאדאם ברסרי בקומה הראשונה במגדל אייפל – אופציה פופולרית לא פחות בקרב מטיילים רבים בפריז, היא רכישת כרטיסים למסעדה הרשמית של מגדל אייפל שנקראת "מאדאם ברסרי" הממוקמת בקומה הראשונה של מגדל אייפל בגובה של 57 מטרים ומציעה ארוחה צרפתית על הרקע של הנוף המרהיב הנשקף מהמגדל.

מחיר הכרטיסים למסעדה עומד על כ-60 יורו לאדם והוא כולל כניסה לקומה הראשונה במגדל אייפל במעלית וארוחה מלאה. ישנם כמה יתרונות משמעותיים ביותר ברכישת כרטיסים למסעדת בראסרי לצד כמה חסרונות. היתרונות הם כניסה מיוחדת לא תורים בתור מיוחד לאורחי המסעדה והנאה מארוחה צרפתית של אחד השפים הידועים בפריז. החסרונות – הכרטיסים לא מאפשרים כניסה לקומה ה-2 או ה-3. 

תוכלו למצוא את כל הפרטים על מסעדת בראסרי במגדל אייפל בעמוד המיוחד שכתבנו כאן.

מגדל אייפל והסיין

עקיפת התורים במגדל אייפל

מגדל אייפל הוא האטרקציה מס' 1 של פריז והאתר התיירותי המתוייר והמבוקש ביותר בעיר. הביקוש העצום להיכנס למגדל הופכת את התורים בכניסה לגיהנום של ממש כשבעונות השיא, התורים במקום יכולים לקחת גם למעלה משעה (זאת בהנחה ובכלל הצלחתם למצוא כרטיסים פנויים לאותו היום).

אך ישנה דרך מצויינת להצליח לשריין כרטיסים מראש ולעקוף את התורים הארוכים והיא באמצעות רכישת כרטיסים מיוחדים עוקפי תור (Priority Access). אלו הם 3 הכרטיסים הפופולריים ביותר שמציעים זאת:

אז איך זה בדיוק עובד? ובכן, ישנם סיורים מודרכים מיוחדים שמציעים משרדי כרטיסים בינלאומיים גדולים שעובדים באופן רשמי עם מגדל אייפל, כרטיסים אלו מציעים כניסה מהירה למגדל ומקצרים באופן משמעותי את זמן ההמתנה. בנוסף, אתם גם זוכים להיכנס למגדל עם מדריך מקצועי ומוסמך שיעניק לכם ערך מוסף על המגדל עם הסברים מקיפים ומעניינים.

ניתן לבחור בין כרטיסים עוקפי תור לקומה השנייה בלבד (עם אופציה לשדרג לכניסה לקומה ה-3) כמו הכרטיס הזה שעולה החל מ-52 יורו לאדם או כרטיסים שמקנים מראש כניסה לקומה ה-3 (קומת ה-Summit) כמו הכרטיס הזה שעולה החל מ-89 יורו לאדם. תוכלו למצוא את כל סוגי הכרטיסים האלו באתר "Tiqets" המצוין והפופולרי ביותר בקרב המטיילים הישראלים וגם באמצעות אתר "GetyourGuide" המצוין בעמוד הבא.

אז אמנם כרטיסים אלו יקרים יותר מהכרטיסים שנמכרים באופן ישיר ממגדל אייפל, אך כאמור, הם מספקים לכם כניסה מהירה למגדל, סיור מודרך עם מדריך מוסמך והחשוב ביותר – מבטיחים לכם שריון תאריך ושעה בזמן שבחרתם מבלי להסתמך על המזל (שבעונות השיא יהיה ככל הנראה לרעתכם). מטיילים ישראלים רבים שבחרו בכרטיסים אלו, דיווחו על כניסה מהירה וקלה וציינו אותם לטובה.

שימו לב: ברכישת כרטיסים עוקפי תור, יש להגיע לנקודת המפגש (שמפורטת במדויק בעמוד רכישת הכרטיס) ומשם המדריך ילווה אתכם אל הכניסה המיוחדת והמהירה יותר.

מה אפשר לראות ולעשות במגדל אייפל?

עוד לפני שעולים ונכנסים למגדל, ניתן להתרשם מעוצמתו של המבנה המיוחד שנבנה עוד בשנת 1889 ע"י גוסט אייפל. למרות שבתמונות אפשר אולי לחשוב שמדובר במבנה קטן יחסית, רק כשמגיעים פיזית למגדל, ניתן להתרשם מגודלו ומגובהו העצום.

הטיפוס למגדל אייפל הוא חוויה נפלאה לכל סוגי התיירים בפריז. גולת הכותרת כמובן, היא התצפיות המדהימות שהמגדל מציע המציעות נוף פנורמי מדהים של פריז ההיסטורית מכל הכיוונים. בחלק מהתצפיות תוכלו למצוא גם רצפה שקופה שתאפשר לכם לראות את הגובה הרב ממש מתחת לרגליכם.

מגדל אייפל מציע למעשה 3 תצפיות שונות הממוקמות כל אחת בקומה אחרת. התצפית הראשונה נמצאת בקומה הראשונה, בגובה של 57 מטרים, התצפית השנייה נמצאת בקומה השנייה, בגובה של 115 מטרים והתצפית השלישית נמצאת בקומה השלישית בגובה של 276 מטרים.

בתצפיות תוכלו למצוא מסעדות ובתי קפה, חנויות מזכרות וגם מוזיאון שממוקם בקומה האחרונה שהוא למעשה מעין דירה קטנה שבנה לעצמו גוסטב אייפל וכיום משמש כמוזיאון קטן עם רהיטים מקוריים של גוסטב אייפל והסברים על ההיסטוריה ובנייתו של המגדל.

צפו בסרטון הבא שייקח אתכם לסיור וירטואלי במגדל באורך של כ-51 דקות מהכניסה ועד לקומה ה-3:

איך מגיעים למגדל אייפל?

האייפל נמצא במרכז פריז בלב האיזור התיירותי ואם אתם מטיילים באיזור השאנז אליזה, הלובר וכד', תוכלו להגיע לשם בהליכה של כחצי שעה. אם אתם בוחרים להגיע למגדל בתחבורה הציבורית של פריז, אלו הן האפשרויות העומדות לרשותכם:

הגעה לאייפל במטרו: ניתן להשתמש במטרו (רכבת תחתית) באמצעות הקווים 6 או 9 ולרדת בתחנת Trocadéro.

הגעה לאייפל באוטובוס: ניתן להגיע ברשת האוטובוסים של פריז בקווים 42, 69, 82 או 87 ולרדת בתחנה Champ de Mars או בקווים 22, 30, 32, 63 או 72 ולרדת בתחנת Trocadéro.

הגעה לאייפל ברכבת ה-RER: גם הרכבת RER של פריז מגיעה לאייפל באמצעות Line C. יש לרדת בתחנת Champs de Mars.

מומלץ להיעזר באפליקציית המפות של גוגל שתיקח אתכם עד למקום בכל דרך שתבחרו (הליכה, נסיעה או תחבורה ציבורית).

שעות הפעילות למבקרים

מגדל אייפל פתוח בכל ימות השבוע. שעות הפעילות במגדל אייפל הן באופן כללי בין השעות 09:00 בבוקר ועד 00:00 בלילה. בתקופת החורף השעות עשויות להשתנות מעט.

מה עוד אפשר לראות באיזור מגדל אייפל?

מגדל אייפל ממוקם באחד האיזורים הכי מרכזיים בפריז ומסביבו תוכלו למצוא עשרות אטרקציות ומוקדי עניין הכי ידועים בפריז. מכיוון שהביקור במגדל אייפל מסתכם בכמה שעות בלבד, מרבית המטיילים בוחרים לשלב טיולים וביקורים באטרקציות נוספות באיזור. הנה כמה המלצות לאטרקציות ומוקדי עניין מרכזיים שנמצאים בסביבת המגדל:

גני טרוקדרו – גני טרוקדרו הם גנים מטופחים ויפהפיים הממוקמים ממול מגדל אייפל. הגנים מציעים תצפית פנורמית מדהימה על מגדל אייפל והסביבה, וידועים במזרקות המים המרהיבות שלהם. המקום מהווה אחת מנקודות התצפית הפופולריות והמצולמות ביותר בפריז, ומושך אליו תיירים רבים בפריז. לחצו כאן לקריאה מורחבת על גני טרוקדרו.

שייט על הסיין – מגדל אייפל ממוקם ממש על נהר הסיין ומרבית הספינות שמציעות שייט על הסיין יוצאות משם. השייט על הסיין הוא אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בקרב המטיילים בפריז ומציע דרך מצויינת לצפות באיזורים המעניינים והפופולריים של העיר. במהלך השיט ניתן ליהנות מנופים מרהיבים של מגדל אייפל, קתדרלת נוטרדאם, מוזיאון הלובר ואתרים מפורסמים נוספים לאורך הנהר. לחצו כאן לקריאה מורחבת על שייט על הסיין.

שער הניצחון – שער הניצחון המפורסם של פריז ממוקם לא רחוק ממגדל אייפל (כחצי שעה הליכה). השער נחשב לאחד המונומנטים הידועים ביותר בפריז והוא ממוקם במרכז כיכר שארל דה גול. השער הוקם לכבוד הניצחונות של נפוליאון, ומשמש כאתר הנצחה לחללי מלחמות צרפת. ניתן לעלות לתצפית יפה על השאנז אליזה והסביבה מהמרפסת שבקצה השער. לחצו כאן לקריאה מורחבת על שער הניצחון.

ארמון האינווליד – ארמון האינווליד (Les Invalides) הוא מתחם עצום הממוקם בלב פריז, בקרבת מגדל אייפל. המתחם כולל מוזיאון צבאי מרשים, המציג אוספים נרחבים של נשק, שריון ומוצגים צבאיים מימי הביניים ועד ימינו. בנוסף, במתחם נמצא גם קברו המפואר של נפוליאון בונפרטה. הארמון מושך אליו מטיילים רבים והוא נחשב לאחד האתרים החשובים והמעניינים ביותר בפריז. לחצו כאן לקריאה מורחבת על ארמון האינווליד.

מגדל אייפל בלילה

מגדל אייפל פתוח במהלך כל היום כולל בשעות הערב המאוחרות. מטיילים רבים מעדיפים לעלות למגדל אייפל דווקא בשעות הלילה כדי לזכות בתצפית פנורמית של פריז המוארת והמנצנצת בשעות הלילה. מגדל אייפל עצמו מאור כולו ומנצנץ בלילה באלפי נורות מיוחדות ויוצר בהחלט אווירה קסומה ורומנטית. גם מסעדת מאדאם ברסרי הידועה שבקומה הראשונה של המגדל, מציעה ארוחות ערב במגדל לאור הנוף המרהיב הנשקף מהמגדל בלילה.

ישנם מטיילים שבוחרים לבקר במגדל אייפל בשעות היום, בעיקר משפחות עם ילדים, וישנם דווקא כאלו שמעדיפים לטפס בלילה. כמו כן, רבים בוחרים לבקר במגדל בשעות השקיעה כדי לנסות ולהרוויח את התצפית גם בשעות היום וגם בשעות הלילה. בסופו של דבר מדובר בהעדפה אישית.

מגדל אייפל בלילה

מלונות ליד מגדל אייפל

לינה באיזור מגדל אייפל היא אפשרות פופולרית ביותר בקרב מטיילים בפריז ורבים בוחרים ללון באחד מאינספור המלונות הפרוסים באיזור. כמה מהמלונות המומלצים והפופולריים ביותר באיזור מגדל אייפל הם מלון דרבי אלמה (Derby Alma), מלון פולמן פריז טור איפל (Pullman Paris Tour Eiffel) ומלון מרקור פריז סנטר טור אייפל (Mercure Paris Centre Tour Eiffel)

שאלות נפוצות על מגדל אייפל שכדאי לדעת

האם מומלץ לעלות במדרגות למגדל אייפל?

ראשית, חשוב להבין כי המדרגות במגדל אייפל מובילות עד לקומה השנייה בלבד ואינן מגיעות לקומה השלישית והגבוהה ביותר. באופן כללי, אם יש לכם כושר גופני טוב, עלייה במדרגות תעניק לכם ערך מוסף ורבים ממליצים על האפשרות הזו.

באיזה שעות הכי כדאי לבקר במגדל אייפל?

השעות המומלצות ביותר לבקר באייפל מבחינת צפיפות אנשים ועומס בתורים הן בשעות הבוקר המוקדמות ולפני השעה 10:00 בבוקר ולחילופין, בשעות אחר הצהריים אחרי השעה 17:00.

האם גם ילדים צריכים לשלם כרטיס למגדל אייפל?

ילדים מתחת גיל 4 יכולים להיכנס בחינם לאייפל. מעל גיל 4 כבר חייבים בתשלום.

האם מומלץ להזמין מלון ליד מגדל אייפל?

בוודאי. איזור מגדל אייפל נחשב לאיזור סופר תיירותי ומצויין ואם אתם יכולים, בהחלט מומלץ ללון במלון ליד מגדל אייפל. קחו בחשבון שזהו אחד האיזורים המבוקשים ביותר ולכן המלונות מסביב לאייפל יהיו יקרים יותר באופן כללי.

טיפים לביקור במגדל אייפל ממטיילים ישראלים שכבר ביקרו שם

 • "נוף מהמם ומדהים! אי אפשר להפסיק לצלם. לא לוותר על העלייה למגדל. למרות התורים והצפיפות".
 • "מקום עמוס ביותר. כדאי להגיע מוקדם בבוקר, או לחילופין בשעות הלילה".
 • "לא חובה לעלות לקומה האחרונה, הנוף מהאחרונה הוא בהחלט מדהים, אבל גם הנוף מהקומה השנייה מרשים מאוד ומספק בהחלט".
 • "יש בקומה השנייה חנויות מזכרות וקפיטריה. כמו שבטח חשבתם, מחירים יקרים ביותר. עדיף להמתין בסבלנות לאחר הביקור ולאכול באחת מהמסעדות הרבות ברחובות הסמוכים".
 • "התורים בקופות ובכניסה מטורפים. אם לא בא לכם לבלות בתור שעות בהמתנה, הגיעו עם כרטיסים מראש".
 • "כדאי להזמין כרטיסים לפחות שבוע מראש, לפעמים כמות הכרטיסים אוזלת".
 • "אנחנו בחרנו בכרטיסים הכוללים סיור מודרך ונכנסנו בקלות ללא תורים למגדל. ממליצה בחום!"
 • "למרות שזה נראה מראש בנאלי וקיטש ולמרות התורים הארוכים, אל תוותרו על החוויה של העלייה למגדל האייפל. הנאה גדולה בכל רגע. לדעתי, התצפית המהנה ביותר בעולם (המלצה נוספת: קחו אוויר ועלו לקומה השנייה במדרגות. תיהנו מאוויר נעים וקצת כושר על הדרך)".

עוד מידע על פריז באתר מטיילים בעולם

 • מתכננים את הטיול? אספנו לכם רשימה נבחרת של אטרקציות בפריז שנחשבות ל-Must See ואסור להחמיץ!
 • כבר הזמנתם מלון? בואו לקרוא את המדריך הטוב ביותר שתמצאו ברשת ובו תוכלו לקרוא על מלונות מומלצים בפריז לשנת 2024. כל האיזורים, המחירים, הביקורות וכו'. מדריך חובה!
 • בואו להכיר את הסיורים השווים והמגניבים ביותר בפריז שיגרמו לכם להכיר את העיר כפי שמעולם לא הכרתם.
 • מטיילים עם ילדים בפריז? בואו לקרוא את המדריך המקיף ביותר ברשת שכתבנו באתר על פריז עם ילדים ב-2024.
 • חופשה בפריז מבלי להזמין שייט על נהר הסיין היא לא חופשה אמיתית. לכן, הכנו לכם מדריך מושלם על כל הסוגים השונים של שייט על הסיין. אל תחמיצו.
 • חושבים על ביקור בגני ורסאי? תוכלו למצוא בכתבה המעמיקה שכתבנו על ארמון ורסאי את כל המידע שצריך לדעת על הארמון והגנים המקסימים ביותר בעולם.
 • מחפשים לבקר במוזיאון בפריז? בואו לקרוא את הכתבה שהכנו על מוזיאונים בפריז שאסור להחמיץ.
 • בואו לקרוא טיפים, המלצות ושאלות נפוצות על פריז שגולשים רבים שאלו ברשת.
 • אספנו לכם רשימה של טיולים מחוץ לפריז מומלצים לאיזורים הכי שווים בצרפת שיוצאים וחוזרים באותו היום. רשימה שאסור להחמיץ!

תוכן עניינים