חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגדל אייפל – המדריך למטייל 2024: כרטיסים, הנחות וטיפים חשובים!

מגדל אייפל - המדריך למטייל: כרטיסים, הנחות וטיפים חשובים!

כמה עולים כרטיסים למגדל אייפל? מה ההבדל בין הכרטיסים? איך תיכנסו במהירות וללא תור? איך תשיגו הנחה? איך מגיעים לשם? ואילו טיפים והמלצות העניקו למקום המטיילים הישראלים הרבים שביקרו שם? קבלו את המדריך הטוב ביותר ברשת לביקור במגדל אייפל הפופולרי והמפורסם 2024.

עדכון למבקרי מגדל אייפל (2024: מטיילים רבים עדיין מדווחים על ביקושים גדולים מאוד למגדל אייפל ועל תורים ארוכים ביותר של שעות בכניסה. הדרך הטובה ביותר להימנע מהתורים האלו היא באמצעות רכישת כרטיסי עוקפי תור מיוחדים (Priority Entrance) שיעניקו לכם כניסה מהירה וקלה למגדל. ניתן להזמין מראש באמצעות העמוד הבא.

מגדל אייפל (Eiffel Tower) הוא הסמל המזוהה והמפורסם ביותר עם פריז בירת צרפת והאטרקציה התיירותית הפופולרית ביותר בקרב התיירים בעיר. עד לפני שנים רבות, היה מגדל אייפל אחד המבנים הגבוהים בעולם, וגם כיום, כאשר מבנים רבים ברחבי העולם כבר מאפילים עליו בגובהם, עדיין מהווה המגדל מוקד משיכה עצום וכמעט שלא תמצאו תייר בפריז שלא יגיע לביקור במגדל.

זוהי ללא ספק האטרקציה העמוסה והמבוקשת ביותר בפריז והתורים בכניסה ובקופות הכרטיסים מלאים בנחילי אנשים בכל תקופה בשנה ובכל שעה במהלך היום. ישנם כמה סוגים של כרטיסים למגדל וכמה אפשרויות שונות לעלות לתצפיות שמעל. במדריך הבא, נציג לכם בצורה מסודרת וקלה ככל האפשר את כל האפשרויות השונות לכניסה למגדל ואת הדרך הקצרה והמהירה ביותר. אז פנו לכם כמה דקות, ובואו נתחיל.

מה אפשר לעשות ולראות במגדל אייפל?

עוד לפני שעולים ונכנסים למגדל, ניתן להתרשם מעוצמתו של המבנה המיוחד שנבנה עוד בשנת 1889 ע"י גוסט אייפל. למרות שבתמונות אפשר אולי לחשוב שמדובר במבנה קטן יחסית, רק כשמגיעים פיזית למגדל, ניתן להתרשם מגודלו ומגובהו העצום.

הטיפוס למגדל אייפל הוא חוויה נפלאה לכל סוגי התיירים בפריז. גולת הכותרת כמובן, היא התצפיות המדהימות שהמגדל מציע המציעות נוף פנורמי מדהים של פריז ההיסטורית מכל הכיוונים. בחלק מהתצפיות תוכלו למצוא גם רצפה שקופה שתאפשר לכם לראות את הגובה הרב ממש מתחת לרגליכם.

מגדל אייפל מציע למעשה 3 תצפיות שונות הממוקמות כל אחת בקומה אחרת. התצפית הראשונה נמצאת בקומה הראשונה, בגובה של 57 מטרים, התצפית השנייה נמצאת בקומה השנייה, בגובה של 115 מטרים והתצפית השלישית נמצאת בקומה השלישית בגובה של 276 מטרים.

בתצפיות תוכלו למצוא מסעדות ובתי קפה, חנויות מזכרות וגם מוזיאון שממוקם בקומה האחרונה שהוא למעשה מעין דירה קטנה שבנה לעצמו גוסטב אייפל וכיום משמש כמוזיאון קטן עם רהיטים מקוריים של גוסטב אייפל והסברים על ההיסטוריה ובנייתו של המגדל.

כרטיסים למגדל אייפל - מהם האפשרויות השונות? כמה עולים כרטיסים? ואיך עוקפים את התורים? (מעודכן ל-2024)

כאמור, מגדל אייפל מציע 3 קומות תצפית שונות. אל 2 הקומות הראשונות ניתן לעלות באמצעות מעליות או באמצעות מדרגות (328 מדרגות לקומה הראשונה ו-674 מדרגות לקומה השנייה) ואילו לקומה האחרונה ניתן להגיע רק באמצעות המעליות.

הכרטיסים למגדל משתנים בהתאם לקומה שתבחרו לעלות (קומה ראשונה, שנייה או הקומה השלישית ה-Summit) ובהתאם לדרך שתבחרו לעלות אליהן (באמצעות מדרגות או באמצעות מעלית). מכיוון שמדובר בכמות גדולה של מדרגות וטיפוס על מאות מדרגות לא מתאים לכל אחד, מרבית המטיילים בוחרים את האפשרות של המעליות ואלו הם הכרטיסים הפופולריים והמוזמנים ביותר. 

כאמור, לא כל הכרטיסים כוללים כניסה לכל הקומות, ולכן הכרטיס הפופולרי ביותר הוא הכרטיס הבא שעולה כ-52 יורו וכולל עלייה במעליות לקומה הראשונה והשנייה, וכולל גם את האופציה (תלוי בזמינות) לעלות לקומה השלישית שמציעה את התצפית הגבוהה ביותר בגובה של 276 מטרים! אם אתם עדיין מעדיפים לטפס את כל המדרגות עד לקומה הראשונה, תוכלו להזמין את הכרטיסים עלייה במדרגות בלבד באמצעות העמוד הבא. המחיר: 39 יורו בלבד.

אם אתם כבר יודעים מראש שאתם מעוניינים לעלות לתצפית קומה האחרונה (בהחלט מומלץ!), לא כדאי לקחת סיכון וניתן להזמין מראש את הכרטיס הבא שעולה 89 יורו לאדם ולהבטיח לכם כניסה לקומה השלישית הנחשקת בתאריך ובשעה שנוחים לכם. שימו לב: לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, כל סוגי הכרטיסים לאייפל נחטפים מהר מאוד, במיוחד בעונות השיא. לכן כדאי להזמין את הכרטיסים כמה שיותר זמן מראש כדי להבטיח לכם תאריך ושעה נוחים.

ומה לגבי התורים הארוכים? כידוע, מגדל אייפל הוא האטרקציה הכי פופולרית ומבוקשת בפריז וכך גם התורים בכניסה ובקופות הכרטיסים שיכולים לקחת המון זמן. אבל גם הכרטיס הזה שנמכר באמצעות אתר הכרטיסים הפופולרי "Tiqets", ומציע כניסה לשתי הקומות הראשונות, וגם הכרטיס הבא, הכולל כניסה לקומה השלישית, מציעים שניהם כניסה מהירה (Priority Access) שעוקפת את התורים הארוכים.

אפשרות נוספת ופופולרית, היא לעלות למגדל באמצעות סיור מודרך שכולל הדרכה חיה של מדריך מוסמך מקומי שיתלווה אליכם לכל אורך הביקור (בין שעה לשעתיים) ויציע הסברים וסיפורים על המגדל ועל בנייתו. ניתן למצוא סיור מודרך שכולל כניסה לקומה הראשונה והשנייה בלבד בעלות של 44 יורו לאדם (בעמוד הבא) או סיור מודרך הכולל כניסה גם לקומה השלישית בעלות של כ-109 יורו לאדם (בעמוד הבא).

גם באתר "Get Your Guide" המצוין, מציעים בעמוד הבא מגוון גדול של כרטיסים עוקפי תור למגדל אייפל לקומה השנייה ולקומה העליונה. כמו כן, באתר זה מציעים גם שילובים שונים הכוללים כרטיסים לאייפל יחד עם שייט או כרטיסים לסיור לילי באייפל ועוד סוגי כרטיסים שונים.

שריינו תאריכים למגדל אייפל

טיפ: האמת היא, שלא משנה באיזה כרטיסים תבחרו, מה שהכי מומלץ, זה לרכוש כמה שיותר זמן מראש את הכרטיסים באמצעות האינטרנט ולשריין לכם תאריך ושעה שמתאימים לכם מבלי לחשוש שייגמרו הכרטיסים. בעונת הקיץ זה קורה הרבה מאוד פעמים.

שעות פעילות

למעט ימים מיוחדים, מגדל אייפל פתוח למבקרים בכל יום בשנה בין השעות 09:30 בבוקר ועד 23:45 בלילה.


איך מגיעים?

האייפל נמצא במרכז פריז בלב האיזור התיירותי ואם אתם מטיילים באיזור השאנז אליזה, הלובר וכד', תוכלו להגיע לשם בהליכה של כחצי שעה. אם אתם בוחרים להגיע למגדל בתחבורה הציבורית של פריז, אלו הן האפשרויות העומדות לרשותכם:

הגעה לאייפל במטרו: ניתן להשתמש במטרו (רכבת תחתית) באמצעות הקווים 6 או 9 ולרדת בתחנת Trocadéro.

הגעה לאייפל באוטובוס: ניתן להגיע ברשת האוטובוסים של פריז בקווים 42, 69, 82 או 87 ולרדת בתחנה Champ de Mars או בקווים 22, 30, 32, 63 או 72 ולרדת בתחנת Trocadéro.

הגעה לאייפל ברכבת ה-RER: גם הרכבת RER של פריז מגיעה לאייפל באמצעות Line C. יש לרדת בתחנת Champs de Mars.

מומלץ להיעזר באפליקציית המפות של גוגל שתיקח אתכם עד למקום בכל דרך שתבחרו (הליכה, נסיעה או תחבורה ציבורית).


טיפים והמלצות לביקור במגדל אייפל ממטיילים ישראלים שכבר ביקרו שם

 • "נוף מהמם ומדהים! אי אפשר להפסיק לצלם. לא לוותר על העלייה למגדל. למרות התורים והצפיפות".
 • "מקום עמוס ביותר. כדאי להגיע מוקדם בבוקר, או לחילופין בשעות הלילה".
 • "לא חובה לעלות לקומה האחרונה, הנוף מהאחרונה הוא בהחלט מדהים, אבל גם הנוף מהקומה השנייה מרשים מאוד ומספק בהחלט".
 • "יש בקומה השנייה חנויות מזכרות וקפיטריה. כמו שבטח חשבתם, מחירים יקרים ביותר. עדיף להמתין בסבלנות לאחר הביקור ולאכול באחת מהמסעדות הרבות ברחובות הסמוכים".
 • "התורים בקופות ובכניסה מטורפים. אם לא בא לכם לבלות בתור שעות בהמתנה, הגיעו עם כרטיסים מראש".
 • "כדאי להזמין כרטיסים לפחות שבוע מראש, לפעמים כמות הכרטיסים אוזלת".
 • "אנחנו בחרנו בכרטיסים הכוללים סיור מודרך ונכנסנו בקלות ללא תורים למגדל. ממליצה בחום!"
 • "למרות שזה נראה מראש בנאלי וקיטש ולמרות התורים הארוכים, אל תוותרו על החוויה של העלייה למגדל האייפל. הנאה גדולה בכל רגע. לדעתי, התצפית המהנה ביותר בעולם (המלצה נוספת: קחו אוויר ועלו לקומה השנייה במדרגות. תיהנו מאוויר נעים וקצת כושר על הדרך)".
מבט על מגדל אייפל מגני טרוקדרו

שאלות נפוצות וחשובות לפני ביקור במגדל אייפל!

ישנן 2 נקודות תצפית אליהן אפשר להעפיל במגדל אייפל. התצפית הראשונה ממוקמת בקומה השנייה והיא בגובה של 115 מטרים. התצפית השנייה היא בקומה השלישית המכונה "Summit" והיא נמצאת בגובה 276 מטרים.

השעות המומלצות ביותר לבקר באייפל מבחינת צפיפות אנשים ועומס בתורים הן בשעות הבוקר המוקדמות ולפני השעה 10:00 בבוקר ולחילופין, בשעות אחר הצהריים אחרי השעה 17:00.

כן, בהחלט. ראשית כדאי לרכוש כרטיסים עוקפי תור (Skip the Line) באינטרנט ולא בקופות. דרך נוספת ומומלצת מאוד היא לרכוש כרטיסים הכוללים סיור מודרך שמציעים את הכניסה המהירה ביותר למגדל ללא תורים. תוכלו למצוא פרטים נוספים על כך בחלק העוסק בכרטיסים למגדל אייפל במדריך.

ראשית, חשוב להבין כי המדרגות במגדל אייפל מובילות עד לקומה השנייה בלבד ואינן מגיעות לקומה השלישית והגבוהה ביותר. באופן כללי, אם יש לכם כושר גופני טוב, עלייה במדרגות תעניק לכם ערך מוסף ורבים ממליצים על האפשרות הזו.

בהחלט. ניתן למצוא לא מעט סיורים מודרכים במגדל אייפל. תוכלו למצוא במדריך כמה מומלצים. אחד היתרונות בסיור מודרך לאייפל הוא הכניסה המהירה למגדל ללא המתנה בתורים בכניסה.

ילדים מתחת גיל 4 יכולים להיכנס בחינם לאייפל. מעל גיל 4 כבר חייבים בתשלום.

גובהו של מגדל אייפל הוא 330 מטרים. גובה התצפית הגבוהה ביותר באייפל היא בקומה השלישית בגובה 276 מטרים.

בוודאי. איזור מגדל אייפל נחשב לאיזור סופר תיירותי ומצויין ואם אתם יכולים, בהחלט מומלץ ללון במלון ליד מגדל אייפל. קחו בחשבון שזהו אחד האיזורים המבוקשים ביותר ולכן המלונות מסביב לאייפל יהיו יקרים יותר באופן כללי.


עוד מידע על פריז באתר מטיילים בעולם

 • כבר התחלתם לתכנן את הטיול? אספנו לכם רשימה נבחרת של אטרקציות בפריז ב-2024 שנחשבות ל-Must See ושאסור להחמיץ!
 • כבר הזמנתם מלון? בואו לקרוא את המדריך הטוב ביותר שתמצאו ברשת ובו תוכלו לקרוא על מלונות מומלצים בפריז לשנת 2024. כל האיזורים, המחירים, הביקורות וכו'. מדריך חובה!
 • בואו להכיר את הסיורים השווים והמגניבים ביותר בפריז שיגרמו לכם להכיר את העיר כפי שמעולם לא הכרתם.
 • מטיילים עם ילדים בפריז? בואו לקרוא את המדריך המקיף ביותר ברשת שכתבנו באתר על פריז עם ילדים ב-2024.
 • מחפשים לבקר במוזיאון בפריז? בואו לקרוא את הכתבה שהכנו על מוזיאונים בפריז שאסור להחמיץ.
 • מתכננים ביקור ביורודיסני? הכנו לכם מדריך מושקע על דיסנילנד פריז המפורסם עם כל המידע שצריך לדעת על המתקנים, המלונות, מחירים, כרטיסים, הסעות ודרכי הגעה ועוד ועוד. המדריך הטוב ביותר ברשת. בדוק!
 • חופשה בפריז מבלי להזמין שייט על נהר הסיין היא לא חופשה רצינית. יצרנו לכם מדריך מושלם על כל הסוגים השונים של שייט על הסיין. אל תחמיצו.
 • בואו לקרוא טיפים, המלצות ושאלות נפוצות על פריז שגולשים רבים שאלו ברשת.
 • אספנו לכם רשימה של טיולים מחוץ לפריז מומלצים לאיזורים הכי שווים ליום אחד. רשימה שאסור להחמיץ!

כתבות נוספות בנושא שבטח יעניינו אותך

וכאן זה המקום להגיב ולשתף:

אישור
Notify of
3 comments
Inline Feedbacks
View all comments
דורית
4 years ago

ביקור במגדל אייפל היא חוויה נפלאה. למרות התורים והעומס במקום, כדאי מאוד להיכנס ולעלות לקומת התצפית שלמעלה. נוף מקסים והחוויה פשוט מעולה.

ניצן
4 years ago

מדריך מעולה. הטוב ביותר שנתקלתי בו עד עכשיו. תודה!

רון
1 year ago

ממליץ להשתמש בסיור המודרך של מגדל אייפל. זאת לדעתי הדרך המושלמת ביותר לטפס על המגדל ללא תורים וכמעט ללא המתנה.

אז מה היה לנו במדריך זה?

ברוכים הבאים לאתר "מטיילים בעולם"

כאן תמצאו את מדריכי התיירות הטובים והיעילים ביותר ברשת. בלי חפירות ובלי תוכן מיותר. רק מה שחשוב באמת!

מי אנחנו? ובכן, אתר "מטיילים בעולם" מורכב מצוות שלם של מטיילים וכותבים מנוסים ומקצועיים שהספיקו לבקר יחד במאות יעדים ואיזורים שונים ברחבי העולם והחליטו להעביר את הידע והנסיון שלהם, על גבי כתב באתר אחד ובצורה אחראית, מסודרת ומאורגנת.

חפשו באתר עכשיו

חפשו מלונות בכל רחבי העולם

Booking.com

אנחנו גם בפייסבוק