חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארמון וגני ורסאי

המדריך השלם שכל מטייל חייב לקרוא!

מאיפה מתחילים?

ארמון ורסאי

איך מגיעים לארמון ורסאי מפריז?

ארמון ורסאי והגנים הנפלאים שמסביבו, ממוקם בעיר ורסאי הצרפתית שהייתה בעבר בירת צרפת. הנסיעה לארמון מפריז נמשכת כשעה בממוצע ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית. אם אתם מתכוונים להגיע עם רכב פרטי, נמליץ כמובן על שימוש בוויז או באפליקצייה של גוגל שייקחו אתכם בקלות עד למקום. נאמר רק שישנה חנייה גדולה למבקרים בארמון. החנייה בתשלום.

אם לעומת זאת תבחרו להגיע בתחבורה הציבורית, תוכלו לעשות זאת באחת משתי הרכבות של צרפת. תוכלו לקחת את רכבת ה-RER עם קו C5 ולרדת בתחנת "Versailles-Rive Gauche Station". משם, יישארו לכם כ-5 דקות הליכה עד לארמון. מחיר הנסיעה ברכבת הוא כ-8 יורו לאדם.

אך הדרך המומלצת והעדיפה ביותר בקרב המטיילים הרבים ובעיקר בקרב המטיילים הישראלים, היא באמצעות כרטיס משולב שמציע הסעה פרטית וישירה הלוך וחזור ממרכז פריז לארמון ורסאי וכולל גם את כרטיסי הכניסה לארמון ולגנים. ההסעות יוצאות בכל יום בין השעות 09:45 ל-10:10 בבוקר ממגדל אייפל או מבניין האופרה ומגיעות לארמון בסביבות השעה 10:45 בבוקר. 

תוכלו למצוא כרטיסים כאלו למשל בעמוד הבא באתר "Tiqets" המצוין והפופולרי מאוד בקרב המטיילים הישראלים, או באתר "Get Your Guide" המומלץ אף הוא בעמוד הבא. בהמשך המדריך נרחיב עוד בנושא.

כל הדרכים לבקר בארמון ורסאי

ישנן כמה דרכים שונות כדי לבקר בארמון וגני ורסאי – הנה כל האפשרויות העומדות לרשותכם:

1. כניסה עצמאית לארמון ורסאי – הדרך הנפוצה והפופולרית ביותר לבקר בארמון ורסאי בקרב המטיילים הרבים, היא באמצעות כניסה עצמאית ללא סיור מודרך. אם גם אתם בוחרים לבקר בצורה עצמאית, תצטרכו לבחור מבין 2 אפשרויות שונות – כניסה לארמון בלבד או כניסה לארמון + כניסה לגני ורסאי המרהיבים שמקיפים את הארמון. מכיוון שגני ורסאי שווים בהחלט את הביקור, מרבית המטיילים בוחרים באפשרות השנייה ומבקרים גם בארמון וגם בגנים.

אם אתם בכל זאת בוחרים לבקר בארמון בלבד, יש לרכוש את הכרטיסים האלו לארמון בלבד שעולים כ-21 יורו לאדם. כרטיסים אלו כוללים כניסה לכל מתחמי הארמון כולל כל החדרים שבתחומו אך לא כוללים את הכניסה לגנים. אם אתם מעדיפים כמו רוב המטיילים, לבקר גם בגני ורסאי וליהנות גם ממופע המזרקות המפורסם, יש לרכוש את הכרטיס המשולב הבא שעולה כ-32 יורו לאדם וכולל כניסה לארמון + כניסה לגני ורסאי כולל מופע המזרקות.

שימו לב לגבי מופע המזרקות: מופע המזרקות ומופע הגנים המוסיקליים בגני ורסאי הוא אחת מהאטרקציות הידועות והפופולריות בביקור במתחם. מופע המזרקות מתקיים מדי שנה בין החודשים אפריל עד אוקטובר בסופי שבוע (שבת וראשון) כאשר בחודשים מאי ויוני, המופע מציג גם בימי שלישי. מופע הגנים המוסיקליים לעומת זאת, מתקיים בימי שישי ושלישי בין החודשים אפריל עד אוקטובר (למעט תאריכים מסויימים בחודש ויוני בהם המופע מתקיים רק בימי שישי). שימו לב: השעות והתאריכים משתנים מעת לעת ותוכלו למצוא פירוט עדכני בקישור הבא.

חשוב גם לדעת: הכרטיס המשולב לארמון ולגני ורסאי, כולל גם כניסה למתחמים נוספים שתוכלו להיכנס אליהם רק עם כרטיס זה, כגון: ארמון טריאנון (Estate of Trianon), כפר המלכה (Queen's Hamlet) וגלריית "Coach Gallery".

צפו בסרטון הבא שייקח אתכם לסיור וירטואלי בגני ורסאי כולל מופע המזרקות ומופע הגנים המוזיקליים הידוע:

2. כניסה לארמון ורסאי עם סיור מודרך – אפשרות פופולרית נוספת לבקר בארמון ובגנים, היא רכישת כרטיס כניסה לורסאי עם סיור מודרך. מעבר לעובדה שסיור מודרך של מדריך מקצועי ומוסמך ייתן לכם הרבה מאוד ערך מוסף על המקום, כרטיס זה מעניק לכם גם כניסה מהירה ומיוחדת (Priority Entrance) בתור מיוחד לבעלי כרטיס זה. בעונות התיירות בקיץ ובחגים, זהו בהחלט יתרון שווה ביותר.

גם במקרה של סיור מודרך, תצטרכו לבחור בין הסיור המודרך הבא שעולה כ-63 יורו לאדם הכולל כניסה והדרכה רק בתוך ארמון ורסאי לבין הסיור הבא שעולה כ-72 יורו לאדם וכולל סיור מודרך גם בארמון ובגנים. משך הזמן של שני הסיורים האלו הוא כשעה וחצי.

3. כרטיס משולב לארמון ורסאי עם הסעה הלוך חזור מפריז – כפי שציינו בתחילת המדריך, מטיילים רבים בוחרים לחסוך את הסרבול בהגעה לורסאי באמצעות התחבורה הציבורית ומעדיפים לרכוש כרטיסים משולבים לורסאי הכוללים הסעה פרטית ומסודרת שיוצאת היישר ממרכז פריז אל ורסאי. ההסעות יוצאות בכל יום בין השעות 09:45 ל-10:10 בבוקר ממגדל אייפל או מבניין האופרה ומגיעות לארמון בסביבות השעה 10:45 בבוקר.

מחיר כרטיס זה עומד על 89 יורו לאדם והוא כולל נסיעה פרטית הלוך חזור מפריז (ממגדל אייפל או בניין האופרה), כניסה עצמאית לארמון + כניסה לגני ורסאי. את הכרטיסים האלו תוכלו לרכוש באמצעות האתר הבא.

טיול מפריז לארמון ורסאי

מה אפשר לראות בארמון ורסאי וגני ורסאי?

ארמון ורסאי הוא אחד הארמונות היפים ביותר בעולם, אם לא היפה מכולם. מדובר במבנה מרשים ומלכותי המקיף עצמו בגנים מטופחים, במזרקות, מפלים ועוד. הכניסה לארמון היא בגדר Must-See ובאמצעותה ניתן לראות מקרוב את הדירות המלכותיות המרוהטות ברוב פאר והדר, את אולם המראות המרהיב, הקאפלה ועוד מגוון מתחמים שונים.

הארמון עצמו כולל כ-2,300 חדרים, הפרושים על פני שטח עצום של כ-63,154 מ"ר. הוא מתאפיין בסגנון אדריכלי מפואר וייחודי עם קישוטים מוזהבים, תקרות מצוירות, פסלים, ציורי קיר, שטיחים יקרים ורהיטים מפוארים.

החדרים הבולטים בארמון הם חדר המראות (Galerie des Glaces), הידוע בזכות 17 החלונות הגדולים המשקיפים אל הגנים, ו-357 מראות שממוקמות מולם, חדר המיטה של המלך (Chambre du Roi) הממוקם במרכז הארמון ומשמש את המלך לשינה ולטקסים רשמיים, סלון אפולו (Salon d'Apollon), המעוטר בתקרה מצוירת המתארת את האל אפולו ומשמש לאירועים ממלכתיים, וחדר האופרה המלכותית של ורסאי, אולם מפואר בסגנון איטלקי שנבנה בכדי להעניק בידור לחצר.

מסביב לארמון, שוכנים להם גני ורסאי המרהיבים הנחשבים בעיני רבים לגנים היפים בעולם. מדובר במערכת נרחבת ומרשימה של גנים מעוצבים, המשתרעת על שטח עצום סביב ארמון ורסאי. הגנים תוכננו ועוצבו במקור על ידי אנדרה לה נוטר, אדריכל הנוף הראשי של לואי ה-14, והם מהווים דוגמה מופתית לסגנון הגנים הצרפתיים הקלאסיים מהמאה ה-17 הגנים ומתאפיינים בעיצוב גיאומטרי מדויק, עם ערוגות פרחים מסודרות, שבילים ישרים, בריכות מים, מזרקות מעוטרות, גנים נסתרים ויערות מטופחים. 

בנוסף לארמון הגדול ולגנים, המתחם כולל גם ארמונות נוספים, מוזיאון ועוד מבנים יוצאי דופן. מומלץ להקדיש לפחות 4-5 שעות כדי להצליח לחוות את כל הארמון, הגנים ושאר המבנים שמסביב. אחת מגולות הכותרת של הביקור, היא מופע המזרקה המיוחד שבגנים. אל תחמיצו! פרטים נוספים על המופע, בהמשך המדריך.

ארמון ורסאי

מופע המזרקות ומופע הגנים המוזיקליים בגני ורסאי

גולת הכותרת בקרב המבקרים בגני ורסאי הם מופע המזרקות (Les Grandes Eaux) ומופע הגנים המוזיקליים (Les Jardins Musicaux). כפי שציינו, כדי ליהנות מהם יש לרכוש את הכרטיס המשולב הזה שמאפשר כניסה לגנים וכולל גם את המופעים. כמו כן, יש להתעדכן בעמוד הבא בזמני פעילות המופעים. הנה פירוט על שני המופעים הידועים:

מופע המזרקות (Fountains Shows) – מופע מזרקות המים המפורסמות של גני ורסאי מציג תצוגה מרהיבה של סילוני מים, אורות וצלילים. המזרקות, יוצרות מראה עוצר נשימה של מים ניתזים, קשתות וסילוני מים מרהיבים. המזרקות הבולטות במופע כוללות את מזרקת נפטון, מזרקת אפולו, ומזרקת לטונה, כל אחת מלווה במוזיקה מתקופת הבארוק שנבחרה בקפידה להתאים לאווירת המזרקה. המופע נמשך כשעה וחצי ומתקיים בשעות אחר הצהריים.

מופע הגנים המוזיקליים (Musical Gardens) – מופע זה מציע למבקרים הזדמנות ליהנות מיצירות מוסיקת בארוק קלאסית על רקע תפאורת הגנים המדהימה של ארמון ורסאי. המוזיקה מושמעת בנקודות שונות בגן ומציעה למבקרים אווירה נחמדה וקלאסית.

צפו בסרטון הבא המציג את מופע המזרקות ומופע הגנים המוזיקליים הידוע שבגני ורסאי:

שעות הפעילות למבקרים

ארמון ורסאי פתוח למבקרים בכל ימות השנה ובכל השבוע מלבד ימי ראשון ושני. שעות הפעילות הם בין השעות 09:00 בבוקר ועד 18:30 בערב. גני ורסאי לעומת זאת, פתוחים בכל ימות השבוע מלבד ימי ראשון בין השעות 08:00 בבוקר ועד השעה 20:30 בערב. שימו לב: השעות עשויות להשתנות מעת לעת.

מלונות ליד ארמון ורסאי

ישנם מטיילים שבוחרים ללון באחד המלונות שמסביב לארמון ורסאי. אופציה זו היא לא רעה בכלל ותעניק לכם גם ביקור בארמון ללא לחץ של זמן והסתבכות עם הגעה למקום, וגם תאפשר לכם ליהנות מעוד מקומות מעניינים בעיר ורסאי עצמה. ישנם לא מעט מלונות בורסאי כאשר מרבית המטיילים בוחרים ללון במלון שקרוב לגנים במרחק הליכה.

המלונות הפופולריים ביותר באיזור ארמון ורסאי הם מלון Hôtel du Jeu de Paume הממוקם 5 דקות הליכה מהארמון או מלון Apparts de l'Oncle Louis הממוקם גם הוא במרחק של כ-10 דקות הליכה. שני מלונות אלו זכו לציוני גולשים גבוהים באתר בוקינג.קום והם בין הנמכרים ביותר שם. תוכלו למצוא כאן את כל המלונות שמסביב לארמון ורסאי.

שאלות נפוצות על ארמון ורסאי שכדאי לדעת

כמה זמן לוקח לסייר בארמון ובגני ורסאי?

ביקור מלא ומקיף יכול בהחלט להימשך יום שלם, בהתחשב בגודל העצום ובמגוון האטרקציות שיש לראות במתחם. יחד עם זאת, אם מוגבלים בזמן או רוצים להתמקד באתרים העיקריים, מומלץ להקצות לפחות 2-3 שעות לביקור בתוך הארמון עצמו. זה יאפשר לכם לראות את החדרים והאולמות המפורסמים ביותר, כמו חדר המראות, חדרי המלך, מרפסת השמש ועוד, וגם להקדיש זמן לביקור במוזיאון ובתערוכות הנוספות.

לאחר סיור בארמון, כדאי לתכנן לפחות עוד 2 שעות לשיטוט בגנים המרהיבים. הגנים משתרעים על פני שטח עצום, וכוללים גינות מעוצבות, מזרקות, פסלים, אגמים ואף ארמונות משנה והמתחמים הנוספים שנמצאים במתחם.

האם הביקור בארמון ורסאי מתאים לילדים?

כן בהחלט. מטיילים רבים מגיעים לורסאי יחד עם ילדים בכל הגילים. אם אתם מגיעים לורסאי עם הילדים, מומלץ מאוד לא לוותר על הביקור בגני ורסאי ועל מופע המזרקות.

האם ישנם בתי קפה ומסעדות במתחם ארמון ורסאי?

כן, מתחם ארמון ורסאי מציע מגוון של מסעדות, בתי קפה ודוכנים שונים של אוכל. שימו לב שלא ניתן לערוך פיקניקים במקום מלבד איזורים ספיציפיים בגן.

טיפים לביקור בארמון ורסאי ממטיילים ישראלים שכבר ביקרו שם

 • "לא להתפתות לרכוש כרטיסים לגנים בלבד. הארמון עצמו מקסים ושווה ביקור. עמוס מאוד שם אז להגיע רגועים ועם הרבה סבלנות".
 • "רכשנו כרטיסים מראש ועדיין המתנו בתור למעלה משעה. הסיור המודרך הוא הדרך היחידה שבאמת עוקפת את התור. חבל שלא עשינו זאת בדיעבד".
 • "הגנים פשוט מקסימים. עד שלא רואים אותם מקרוב, קשה להבין עד כמה הם מרשימים. מומלץ מומלץ!".

עוד מידע על פריז באתר מטיילים בעולם

 • כבר התחלתם לתכנן את הטיול? אספנו לכם רשימה נבחרת של אטרקציות בפריז ב-2024 שנחשבות ל-Must See ושאסור להחמיץ!
 • כבר הזמנתם מלון? בואו לקרוא את המדריך הטוב ביותר שתמצאו ברשת ובו תוכלו לקרוא על מלונות מומלצים בפריז לשנת 2024. כל האיזורים, המחירים, הביקורות וכו'. מדריך חובה!
 • בואו להכיר את הסיורים השווים והמגניבים ביותר בפריז שיגרמו לכם להכיר את העיר כפי שמעולם לא הכרתם.
 • מטיילים עם ילדים בפריז? בואו לקרוא את המדריך המקיף ביותר ברשת שכתבנו באתר על פריז עם ילדים ב-2024.
 • מתכננים ביקור ביורודיסני? הכנו לכם מדריך מושקע על דיסנילנד פריז המפורסם עם כל המידע שצריך לדעת על המתקנים, המלונות, מחירים, כרטיסים, הסעות ודרכי הגעה ועוד ועוד. המדריך הטוב ביותר ברשת. בדוק!
 • חופשה בפריז מבלי להזמין שייט על נהר הסיין היא לא חופשה אמיתית. לכן, כתבנו עבורכם את המדריך המושלם להזמנת שייט על הסיין בפריז. כדאי לקרוא!
 • מחפשים לבקר במוזיאון בפריז? בואו לקרוא את הכתבה שהכנו על מוזיאונים בפריז שאסור להחמיץ.
 • אספנו לכם רשימה של טיולים מחוץ לפריז לאיזורים הכי שווים בצרפת שיוצאים וחוזרים באותו היום – רשימה שאסור להחמיץ!
 • בואו לקרוא טיפים, המלצות ושאלות נפוצות על פריז שגולשים רבים שאלו ברשת.

תוכן עניינים